Burtnieku 7, Saurieši,
Stopiņu novads LV-2118

t: 2 64 64 868


Jūsu jautājumi un atsauksmes

Priecāsimies atbildēt uz jūsu jautājumiem, kā arī par saņamtajām atsauksmēm.Māmiņu uzdotie jautājumi portālā

Kādām jābūt pirmajām kurpītēm, mācoties staigāt? Vai laikā, kad mazais aktīvi ceļas kājās un mēģina nostāvēt, arī nepieciešams vilkt apavus?

Atbild VC4 Bērnu veselības centra fizioterapeite VIJA TRAČUMA: Pirmajām kurpītēm noteikti jābūt kvalitatīvām un tām jāpiemīt noteiktām īpašībām jābūt ar stingru, augstu aizmuguri,stingri piefiksējamai ap potīti, iekšā jābūt iestrādātam supinatoram jeb pacēlumam, kas paceļ pēdas iekšmaliņu, un vēlams slēgtu purniņu. Katram bērniņam ļoti ieteicams vilkt jaunas kurpītes, nevis pārņemt tās no brāļiem, māsām vai citiem radu bērniem, lai mazais nepārņem arī, iespējams, nepareizi ievalkātu apaviņu. Noteikti nederēs mīkstās čībiņas vai smukumkurpītes ar mīkstu aizmuguri vai vienu mazu siksniņu aizmugurē

Kad mazulim vajadzīgs pirmais spilventiņš gulēšanai?

Atbild VC4 Bērnu veselības centra fizioterapeite VIJA TRAČUMA: Spilventiņš nav vajadzīgs pirmajā dzīves gadā. Tad to var aizstāt ar salocītu autiņu (ko ērti nomainīt, ja mazais atgrūž pieniņu u.c. ). To var piedāvāt pēc viena gada vecuma, bet tam ir jābūt ļoti komfortablam plānam, lai guļot mazuļa galviņa nav pārāk augstu attiecībā pret mugurkaulu, lai to var "veidot" un sakārtot sev vajadzīgajā formā.

Labdien! Mans 4 mēnešus mazais puisēns gan vēl neveļas, bet kad ir guļus uz muguras, ceļ galvu no zemes tā - apmēram 5cm, nedaudz notur un laiž lejā. Vai tas ir no tā, ka viņam plecu daļā ir tonuss?

Atbild VC4 Bērnu veselības centra fizioterapeite VIJA TRAČUMA: Guļus uz muguras un ceļot galvu no zemes, tas tieši neliecina, ka plecu daļā ir paaugstināts muskulatūras tonuss. Mazais vienkārši grib apvelties uz vēdera, bet viņam vēl trūkst iemaņu. Lai to veicinātu - veliet pati mazo uz sāniem un punci, lai viņam rastos izpratne par savu ķermeni, novietojiet mantas sānis no viņa, lai viņam būtu stimuls velties uz sāniem.Biežāk uzdotie jautājumi:

Man darbā ir veselības apdrošināšanas polise, vai pie jums to var izmantot?

Pie mums var izmantot veselības apdrošināšanas polisi! Jums būs nepieciešams ārsta nosūtījums, par mūsu sniegtajiem pakalpojumiem jūs saņemsiet darījumu apliecinošu dokumentu - kvīti.
Iesniedzot šos dokumentus jūsu apdrošināšanas kompānijā, tā jums kompensēs mums samaksāto maksu par sniegtajiem pakalpojumiem.

Kas ir Fizioterapija?

Fizioterapija ir kustību terapijas metode, kas ietver sevī ārstniecisko vingrošanu, masāžu, manuālo un fizikālo terapiju.
Fizioterapija ir nozīmīga to slimību ārstēšanā, kas ir saistītas ar kustību traucējumiem, kaulu, muskuļu, locītavu un saišu pataloģijām, citām ortopēdiskām problēmām, mugurkaula pataloģijām un šo sistēmu saslimšanu profilaksi.
Fizioterapija ir arī nozīmīga metode pie sirds-asinsvadu slimībām un plaušu saslimšanām, lai pēc slimības atjaunotu cilvēka fiziskās izturības slieksni, normalizētu elpošanas un sirds darbības funkciju, atjaunotu darbaspējas.
To lieto kā patstāvīgu ārstēšanas metodi cilvēka vispārējās fiziskās sagatavotības nodrošināšai.